Miodowe Lato w Skansenie w Swarzędzu - 4.08.2019

 

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu

zaprasza na piknik pszczelarski

„XI Miodowe Lato w Skansenie”

04.08.2019 r.  w godz. 11.00-17.00

Już po raz jedenasty 04 sierpnia 2019 r., od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się piknik pszczelarski „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. W ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą występy artystyczne. Najmłodszych widzów rozbawi kolorowy klaun Mateusz. Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentuje żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Nie zabraknie muzyki i śpiewu. Usłyszymy piękne arie z operetek w wykonaniu solistów z teatru muzycznego oraz koncerty utalentowanych piosenkarek Marzeny Kurpisz i Eweliny Tyranowskiej. Nie zabraknie akcentów regionalnych w wykonaniu zespołu „Olszyna” i kabaretu „Cellulit” ze Swarzędza.  Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na piknik. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.

Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

Patronat medialny nad imprezą przyjęły: TVP Poznań, Radia Poznań, Radio „Emaus” , Głos Wielkopolski, Swarzędzka Telewizja Kablowa i Tygodnik Swarzędzki.

Bilety wstępu od 2zł do 5 zł. Dzieci do 7 lat wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt z organizatorem: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

tel.  61 6511817

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Attachments:
Download this file (Ulotka A5_Miodowe lato.pdf)Ulotka A5_Miodowe lato.pdf[ ]1711 kB
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31